Dolnośląska pogoda
Dolnośląska pogoda

Ciepło na południu, zachodzie i wschodzie Europy. Przymrozki wracają do Polski

https://opom.pl/cieplo-na-poludniu-zachodzie-i-wschodzie-europy-przymrozki-wracaja-do-polski/

Patrząc na rozkład temperatur w Europie powiedzieć można, że ciepło wlewa się wszędzie, ale nie do nas. Ostatnio wysokie temperatury mijały nas od południa, w Turcji czy na Cyprze notowano powyżej 40 °C, dziś bardzo ciepło na zachodzie- Madryt do 30 °C, Paryż 28 °C. Na wschodzie kontynentu, w Rosji maksymalnie do 30 °C. Czy mamy szansę jeszcze na wzrost temperatur w Polsce, w maju?

Niestety prognozy nie są korzystne i po pierwszym optymizmie w symulacjach modeli, ocieplenie cały czas jest przesuwane w terminie. Co więcej, czekają nas kolejne noce z przymrozkami, nieprzyjemny weekend z opadami deszczu oraz temperaturami sięgającymi ledwie 18-19 °C, a w niektórych regionach naszego kraju nawet nie przekraczającymi 15 °C.

Ponownie moglibyśmy pisać o światełku w tunelu na koniec tego miesiąca, ale tym razem dość ostrożnie podejdziemy do rewelacji modeli. Prognozy nie są stabilne i wydawać by się mogło, że terminy na 2-3 dni do przodu powinny być już bardziej pewne, a niestety takie nie są. Przygotujmy się na to co pewne, a tymi pewnymi są przymrozki o których napiszemy w dzisiejszej wieczornej prognozie.

Udostępnij w mediach społecznościowych:

Komentarze

Jelenia Góra°CLublin°C
Suwałki°CŚwinoujście°C
Zielona Góra°C Wrocław°C
Warszawa°C Zakopane°C